Sapanca’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

//Sapanca’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Sapanca’da Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

Tatilde nereye gitsek diye düşünüyorsanız, şehir merkezlerinin stresinden uzakta doğanın içinde derin bir nefes almak istiyorsanız size muhteşem bir önerimiz var!
SAPANCA!
Sapanca’nın eşsiz doğasında kendinize zaman ayırabilir, gezip görebileceğiniz yerlerle zevkli ve huzurlu vakit geçirebilirsiniz.  Her mevsim ayrı bir güzelliğe bürünen, şehir stresinden uzak, doğanın sakin ve huzurlu durağı olan Sapanca, tatillerinizin alternatifi olabilir.

Peki Sapanca Nerede?
Sapanca, Marmara Bölgesi’nde bulunan Sakarya ilinin güneybatısında olan bir ilçe. Kuzeyinde Sapanca Gölü, doğusunda Sakarya’nın merkez ilçesi olan Adapazarı, batısında ise Kocaeli’nin merkez ilçesi İzmit ile çevrili.
-İstanbul Beşiktaş’a 133 kilometre, 1 saat 45 dakika,

-İzmit‘e 30 kilometre, 40 dakika,

-Adapazarı‘na ise 26 kilometre, 40 dakika mesafede bulunuyor.

Sapanca’ya geldiniz diyelim. Peki nereleri gezeceksiniz, göreceksiniz? Sizler için derledik;

1) Sapanca Gölü ve Kıyısında Yer Alan Yürüyüş Yolu
Dört mevsimin farklı özelliklerini ve güzelliklerini en iyi şekilde yansıtan Sapanca gölü ve yürüyüş yolu; misafirlerine her mevsimde görsel bir şölen sunuyor. Sapanca ya geldiğinizde kesinlikle Sapanca yürüyüş yoluna uğrayarak burada yürüyüş yapmalı ve bisiklet turlarına katılmalısınız. Ayrıca yürüyüş yolu boyunca konumlanmış cafe&restaurant’lara uğrayarak keyifli vakit geçirebilir buradaki butik dükkanlardan kendinize ve sevdiklerinize el yapımı hediyelik eşyalardan satın alabilirsiniz.

2)Maşukiye
Doğa şöleni yaşamak isteyenlerin vaz geçilmez yeri Maşukiye. Muhteşem doğası, yaylaları ve dereleriyle rotanızda bulunması gereken bir yer. Bölgenin içerisinde yer alan Aygır Deresi en uğrak adreslerden birisi.  Aygır Deresi Kartepe’nin zirvesinden Maşukiye’ye taşıdığı buz gibi soğuk su sayesinde alabalık çiftliklerinin varlıklarını sürdürmesine yardımcı oluyor, bitki örtüsünün zenginliğini koruyor ve ilgi çekici manzaralar oluşmasını sağlıyor.
Sapanca’ya geldiğinizde Maşukiye’ye uğramalı ve mutlaka doğanın ritmine ayak uydurmalısınız!

3) Tarihi Mekanlar (Camii ve Konaklar)
Sapanca tarihe tanıklık etmiş birçok yapıyı içerisinde bulunduruyor. Sapanca’ geldiğinizde mimarisi ile dikkat çeken bu yapıları ziyaret etmelisiniz. Bu yapılar;
-Rüstempaşa Camii
-Rahime Sultan Camii
-Hasan Fehmi Paşa Camii
-Camii Cedid

Sapanca’ya geldiğinizde gezmek görmek güzel, peki ya konaklayacağınız yer?
Hemen yanı başındaki derenin serinliği ve muhteşem sesiyle, göl ve ormanın buluştuğu yeşil, mavi ve birçok rengin canlılığıyla doğa harikası bir tesis; A DIAMOND HOTEL…
Sınırsız ve kaliteli hizmeti ile Sapanca’nın en iyi konaklama tesisi A Diamond Hotel’i tercih ederek tatilinizi huzurla geçirebilirsiniz….

2020-03-14T13:34:28+03:00 14 Mart 2020|BLOG|