HAMAM

HAMAM 2021-05-11T11:39:13+03:00

A Diamond Hotel ile kendinize zaman yaratın…
A Diamond Hotel Hamamı; Osmanlı çinileriyle süslü geleneksel Türk mimarisi ve huzurlu atmosferi ile sizi çağırıyor. Hamam Hizmetimiz ile kese, köpük masajı ve diğer sağlıklı, zinde hissetmenizi sağlayacak geniş hizmet olanaklarından yararlanabilirsiniz.

A Diamond Hotel ile Hamam’a dair;

En eski Osmanlı geleneklerinden olan hamam, günümüzde de hem Anadolu’da hem de şehir merkezlerinde yaşayan bir Türk adeti. Şehir yaşamında hamam, daha çok sağlığa olan faydaları ve dinlendirici etkisi ile ön plana çıkıyor.

Hamamlar;
-Hamamlar, cildin güzelleşmesine katkı sağladığı gibi, cildin aynı zamanda sağlıklı bir şekilde nemlenmesini ve yumuşamasını da sağlar.
-Hamamların sıcaklığı ve dingin ortamı, kendinizi rahatlamış hissetmenizi sağlar; bu da uykunuzu getirir. Özellikle uyku sorunu çekenlerin, hamamla tanışmasının zamanı gelmiş olabilir!
-Hamamlar vücuttan atılamayan maddelerin atılımını sağlar.
-Hamam seansları cildinizdeki gözenekleri açar, derinizi temizler.
– Hamamların bir başka yararı da, mutluluk hormonu olarak bildiğimiz serotonin ve endorfin hormonlarının salgılanmasını sağlamasıdır.
-Hamamın yararlarından bir diğeri de, hamamdaki buharın etkisiyle yağ yakımının hızlanmasıdır. Kilo vermekte zorluk yaşayanlar, düzenli bir şekilde hamama giderek, kilo verme sürecini hızlandırabilirler.
– A Diamond Hotel Osmanlı çinileriyle süslü geleneksel Türk Hamamında yaptıracağınız kese ve köpük masajı ile ölü dokularınız temizlenir ve kan dolaşımınız hızlanır.

Sağlıkla, huzurla, doğayla A Diamond Hotel…